2 darmowe narzędzia do usuwania wokalu

2 darmowe narzędzia do usuwania wokalu

Popularność narzędzi do usuwania wokalu z każdym rokiem znacząco wzrasta, przede wszystkim jej eliminacji dokonują zarówno miłośnicy karaoke, realizatorzy dźwięku, jak i Tik Tokerzy. Które są darmowe i z jakich warto korzystać? Na to pytanie spróbujemy sobie dzisiaj odpowiedzieć.

No to sobie pośpiewamy

Jeśli jesteś miłośnikiem karaoke to wiesz, że znalezienie ścieżki dźwiękowej z ulubionej piosenki nie jest trudne, wystarczy że wklepiesz w Youtube “Bracia Figo Fagot instrumental” i voilà – można drzeć japę do mikrofonu w opór 😀 Jednakże sprawa już nie jest taka prosta, kiedy okazuje się że Youtube nie ma ulubionej piosenki do karaoke. Chciałoby się pośpiewać, ale nie ma jak… 🙁

… a może tworzysz Tik Toki, masz świetny pomysł na filmik, ale musisz usunąć ścieżkę dźwiękową i pozostawić sam oryginalny głos z jakiegoś innego filmiku lub ścieżki dźwiękowej? Z pomocą nadchodzą te dwa proste (i darmowe!) narzędzia on-linowe.

Zdjęcie mikrofonu

#1 Vocalremover

Narzędzie sztos – proste jak budowa cepa, pozwala osobno na usuwanie wokalu i osobno muzyki. Dodatkowo można skorzystać z innych funkcjonalności tego on-linowego narzędzia, jak chociażby zmiana tonacji lub zmiana tempa.

Zrzut strony głównej Vocalremover usuwanie wokalu

Jak to działa? Wrzucasz plik dźwiękowy, system go przetwarza (zwykle cała operacja trwa kilkanaście sekund), a po chwili “wypluwa” do pobrania 2 ścieżki – muzyka i wokal. Proste? Proste!

Zrzut strony Vocalremover po obróbce usuwania wokalu

#2 LALAL.AI

LALAL.AI jest bardziej rozbudowanym narzędziem do usuwania wokalu, ponieważ jego sztuczna inteligencja została przeszkolona na 20Tb danych z 45 milionami parametrów sieci neutronowej, aby osiągnąć lepsze wyniki. LALAL.AI pozwala na odseparowanie bez utraty jakości takich elementów jak:

  • wokal i instrumental
  • bębny
  • basy
  • gitara elektryczna
  • gitara akustyczna
  • pianino
  • syntezator

Wystarczy wskazać plik i wybrać co konkretnie chcemy “wyciągnąć” ze ścieżki, a magia algorytmu zrobi swoje.

Zrzut strony głównej LALAL.AI do usuwania wokalu

Wersja darmowa pozwala na przetworzenie 10 minutowego pliku dźwiękowego o maksymalnym rozmiarze 50Mb i podlegają one ograniczeniu do typów audio mp3, ogg i wav, ponadto przetwarzanie w darmowej wersji zajmuje kilka minut. Czy to wystarczające? Cóż, do podstawowego użycia myślę, że tak. Jak to zwykle bywa wersje płatne pozwalają na więcej możliwości, w tym także użycie plików wideo.

Zrzut strony z cennikiem LALAL.AI

W tym krótkim artykule opisałem dwa darmowe narzędzia, w których usuwanie wokalu jest bajecznie proste. Ot ciekawostka, która może okazać się bardzo przydatna. Jest to pierwszy wpis z cyklu ciekawych narzędzi dostępnych w sieci. Być może znasz jakieś inne ciekawe programy, które warto znać? Podziel się nimi w komentarzu!

Blog z ciekawymi narzędziami

Więcej podobnych wpisów znajdziesz na moim blogu, kliknij w poniższy przycisk i zajrzyj koniecznie 🙂

Opublikowane w Blog
Napisz komentarz